пʼятниця, 31 березня 2017 р.




І знову у мандри запросять нас книги,
в далекі часи, в дивовижні країни.
Відкриються вам таємниці великі,
знайдете ви справді безцінні перлини.
Нехай не минає вас байка чи казка,
та тільки уважно читайте, будь ласка.
Тоді лиш почуєте слово нетлінне
і мудрі поради, і жарти дотепні,
й думки, що летять крізь кордони і мури -
усе, чим приваблює світ цей безмежний,
усе, що дарує світ літератури.
   В Україні щорічно в останній тиждень березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
Традиційно такий тиждень пройшов у бібліотеці де була організована книжково - ілюстративна виставка "Книга - це мудрість століть",  голосні читання  "На гостини до казки" читаємо разом Японські казки, експрес -  перегляд "Японія - Країна Вранішнього Сонця". Ці заходи спрямовані на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань, прищеплювання дітям уміння самостійно працювати з книгою, робити висновки з прочитаного, виховання любові і поваги до книги.
До бібліотеки завітали на свято книги вихованці старшої групи дитячого садка "Веселка" із своїми вихователями. Бібліотекар познайомила з історією народження її Величності Книги. Провели гру "З якої це казки?"






вівторок, 21 березня 2017 р.

"Поезія - це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі"
                                    Л. Костенко

Поезія...  Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність.
Поезія надихає, звеличує, штовхає на подвиги... Вірші найвідоміших поетів світу окрилюють закоханих романтиків, запалюють відчайдушних любителів пригод, спонукають до боротьби за свої права.
Тому ухвалою 30-ої сесії  ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії - свято, яке відзначається щороку 21 березня. Уперше відзначено 21 березня 2000 року.
В бібліотеці організовано книжкову викладку  "Чарівний світ поезії" де читачі з задоволенням  читали вірші для себе для душі з улюблених книг.





субота, 18 березня 2017 р.


Ніна Гнатюк - гордість нашого краю

" Красо України - Поділля!, - так сказала про нашу землю геніальна Леся Українка. Подільський край народив і надихнув на творчість багатьох своїх синів та дочок. І серед них талановита поетеса, публіцист, громадський діяч Ніна Юхимівна Гнатюк. Найкращі свої вірші Ніна Гнатюк присвятила землякам. Вона пише про свій подільський край, про духовне єднання з ним, про бажання вічно бути його голосом і сподіванням.
В бібліотеці  організовано виставку - портрет " Ніна Гнатюк - гордість нашого краю"
де читачі ознайомились з літературою про життя і творчість Ніни Гнатюк.




За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ


2017 рік - Рік Української революції 1917 - 1921 років.
Україна віднаходить своє коріння та переосмислює витоки власної державності.                            На початку 20-го століття світ побачив суверенну державу - Україну, якій не  судилось вистояти у світовому військовому перевороті. Проте визвольний рух за відновлення державності не спинився, і, врешті, досяг мети. Україна знову стала незалежною, з 1991 року - назавжди.
До 100-річчя подій Української Революції 1917-1921 років, у бібліотеці організовано книжкову виставку "За Україну, за її волю, за честь і славу, за народ".
На виставці представлена література, яка відтворює доленосні для України події  революції, героїчних спроб  визволення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Боротьба українського народу за соборність своїх земель - одна із важливих сторінок нашого минулого.  Література висвітлює  постаті громадсько-політичних діячів, які брали активну участь у створенні та діяльності Української Центральної Ради та уряду Української  Народної Республіки. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам'ятати свою історію.
Тож  вивчаймо власну історію і цінуймо здобутки попередників.


Для дітей оформлена виставка -роздум  "Сторінками історії  України"



пʼятниця, 10 березня 2017 р.

                      У вінок Кобзаря вплітаємо своє майбутнє  

      203 -тя  Шевченкова  весна прийшла на нашу землю. Щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас, і щороку новим, неповторним. Він - невмируща слава українського народу. Як  весна оновлює природу, так і поезія Тараса Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердними і любити свою Україну.
  До 203 - річчя від дня народження Тараса Шевченка у бібліотеці організовано книжкову виставку "У вінок Кобзаря вплітаємо своє майбутнє"та голосні читання  "Прочитаймо рідне слово зі сторінок Кобзаря".