субота, 23 листопада 2019 р.

 Гірка пам'ять України


   Голодомор 1932-1933 років - страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Тому обов'язок кожного свідомого українця - завжди нести в серцях пам'ять про ті страшні події і зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому.
   Вахнівська територіальна громада провела мітинг-реквієм з вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні.

  Завідуюча музею с. Вахнівка  для учнів молодших класів провела історичну годину "Білий ангел скорботи".


Для користувачів представлена книжкова виставка "Гірка пам'ять України".



Мета заходу: поглибити знання дітей про Голодомор 1932-1933 рр., його причини та наслідки; виховувати почуття стурбованості кожного долею невинних жертв, навчити сприймати чужу біду, чужий біль як свої власні, бажання вивчати історію своєї держави, берегти її традиції, уболівати за майбутнє країни.
 

    Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
   З нагоди Дня Гідності та Свободи в бібліотеці провели урок мужності "Революція гідності: ціна свободи", та представлено книжкову викладку "Україна - територія гідності та свободи".
    Мета заходу - вшанування патріотизму і мужності громадян, та донесення до молодшого покоління об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, виховання бажання стати гідними громадянами  України.




субота, 16 листопада 2019 р.

Неповторний творець сміху


  Остап Вишня... Під таким ім'ям увійшов у літературу незрівнянний сміхотворець Павло Михайлович Губенко, письменник унікальної популярності, широко знаний у нашій країні та за рубежем. Митець самобутній і неповторний, він формувався і зростав на грунті народного життя і своїм словом успішно слугував утвердженню добра. Творчість його надихалась і окрилювалась великим поняттям - Народ.


   Остап Вишня письменник - поетичної вдачі, глибокий лірик, щиро залюблений у красу народного життя, народної мови, в неповторне духовне обличчя простих людей, в щедру красоту природи. Тому і сповнені теплом та поезією твори Остапа Вишні про сучасників, тому він так щедро, людяно, поетично оспівував природу, - і виступаючи проти всіляких недругів, губителів її краси, й оспівуючи її живий, багатий на земні радощі світ.


   З нагоди відзначення 130 - річного ювілею в бібліотеці організована книжкова виставка - портрет "Неповторний творець сміху", з якої читачі можуть ознайомитися з творчістю гумориста.


Краса і сила української мови



   9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови. 
   Багата і милозвучна українська мова. Нею передаються найтонші відтінки думок і почуттів. Слухаючи мову щодня в школі, дома, на вулиці, ми часто не вдумуємося в її особливості, сприймаємо слова, як щось звичайне, само собою зрозуміле.
  А тим часом мова - одне з чудес, створених людьми. Вона відзеркалює душу народу, його історію. У нашій мові є чимало захоплюючого й дивовижного. Вслухайтеся в неї. Безліч на перший погляд буденних слів ховає в собі якусь таємницю. Кожне вживане нами слово має свою долю, свою історію. 
  А щоб знати мову, глибоко розуміти висловлені думки, вправно користуватися дзвінким і гучним рідним словом, треба цікавитись ним, виховувати в собі інтерес до рідної мови, навчатись розуміти її красу. Адже глибокі знання рідної мови, досконале володіння нею - одна з важливих ознак високої культури й освіченості людини.
"Рідна мова - це наша чиста криниця.
без якої ми не зможемо жити."
                   В.Сухомлинський
В бібліотеці представлено книжкову викладку " Краса і сила української мови".



неділя, 20 жовтня 2019 р.

Велична і свята, моя ти Україно!
  18 жовтня у Вахнівському СБК пройшов творчий звітний концерт аматорів народної художньої творчості перед жителями села. Бібліотечні працівники представили виставки народних умільців.







Хай козацька мудрість воскреса щоднини

     День захисника України - свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.
      Історія кожного народу має свої символи й атрибути. Народними  символами України є славні сторінки козаччини. У літописі українських земель є славний період козаччини, який тривав багато років. Козацтво стало організованою військовою силою, яка боронила наші землі від нападів турків і татар, а також від польських та московських колонізаторів. Козаки  були сміливими, безстрашними, витривалими, гордими і вільними людьми, вони віддано любили свій край - нашу Україну. В бібліотеці представлено книжкову виставку "Хай козацька мудрість воскреса щоднини", на якій представлена література , яка допоможе розширити знання про історію українського козацтва. Наша пам'ять про славне минуле має підкріплюватись добрими справами. Ми маємо бути достойними тих славних лицарів, запорозьких козаків, оборонців рідної землі.


Океан скарбів
    Ось і мчить вже другий місяць осені над українською земею. Крилами-хмарами вкривається синь неба, а з дерев, мов зорі, падають багряні листочки. У розпалі золотої осені, коли з ланів та садів збирають щедрі дари природи, а в повітрі літає бабине літо, а в сільській бібліотеці знову маленькі гості. Цього разу побували учні 2-а класу. Для маленьких читачів було проведено прес-огляд "Сторінками дитячих журналів". Діти з цікавістю розглядали нові книжки і пізнавально-розважальні журнали. Сподіваємось, що для наших маленьких гостей книги згодом стануть найкращими друзями, які допоможуть і краще навчатися, і весело проводити своє дозвілля.





субота, 28 вересня 2019 р.

Скарбниці мудрості людської


Бібліотека...
Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці.
А двері широкі, відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.

    Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам'ятаймо, що у давнину бібліотеку називали дім життя, притулок мудрості, аптека для душі.
    Бібліотека... Стародавня і вічно жива скарбниця людського розуму. Бібліотека - це не тільки книги. Це, перш за все, колосальний концентрат спресованого часу, ніби поєднання тисячоліть людської думки, перенесеної на папір, для життя в постійності, а не в плинності. Це не просто сховище земної мудрості, це своєрідний рятівний острів, де кожен, відштовхнувши дешеві заманки буднів і свят, пов'язує свою долю зі світом гострого розуму, радості відкриття, сили взаємозбагачення - світом цивілізованої культури. 
   Бібліотека сьогодні інформаційний центр сільської громади, перший помічник в освіті та самоосвіті, сюди поспішають шанувальники художнього слова, задушевної пісні, рукоділля, кулінарії.
    До Всеукраїнського дня бібліотек в нашій бібліотеці оформлена книжкова-викладка "Скарбниці мудрості людської"




четвер, 19 вересня 2019 р.

Глибоким зором і пером тонким він слугував народові своєму


  ...Я весь серед своїх героїв -
живу їх життям,  поділяю їх 
горе і радощі, говорю їх
мовою і відданий їх
інтересам.
             М. Коцюбинський
    155 років від дня народження Михайла Коцюбинського відомого українського письменника, класика української літератури. Народився у місті Вінниці.
    До зірок першої величини в світовій літературі належав Михайло Коцюбинський. Своєю творчістю, сповненою найвищих гуманістичних ідеалів, він на цілі десятиліття, а може й століття, випередив свій час, заявив про себе як послідовний борець за волю і незалежність України, у яскравих образах відтворив найтонші порухи людської душі, національного духу, що поривається до справедливості, краси і добра.
    В бібліотеці представлена виставка - вшанування "Глибоким зором і пером тонким він слугував народові своєму", на якій представлені  твори письменника, та література про життя і творчість  М. Коцюбинського.




середа, 11 вересня 2019 р.

Батько української літератури



   Іван Петрович Котляревський - велике серце України, піснетворець, добрий і мудрий пророк.
    До 250 - річчя від дня народження українського письменника (1769 - 1838) в бібліотеці представлена книжкова викладка "Батько української літератури", яка знайомить читачів із життєвим і творчим шляхом великого письменника, основоположника нової української літератури Івана Котляревського.





пʼятниця, 17 травня 2019 р.


     Мені сорочку мати вишивала…

Картинки по запросу фото до дня вишиванки

    Українська народна вишивка – унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого    народу.
Українці свято шанували вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину    не лише від негоди, а й від ворожих стріл. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла має магічну    силу, тому є оберегом людини. Вишиванка – символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової    пам’яті, любові, святості, оберіг. Народ ставився до вишиванок як до святині. Вони ревно    зберігалися і передавалися з покоління в покоління, з роду в рід як родинні реліквії.
    До дня вишиванки у фойє будинку культури було організовано виставку старовинних та    сучасних  вишиванок.
    
                                  






                         


середа, 15 травня 2019 р.


Подвиг народу – подвиг безсмертя

Картинки по запросу фото до дня перемоги
  

     9 травня завжди залишиться у пам’яті народу як найсвітліший та найвеличніший день – день вічної і незгасної пам’яті за загиблими в роки війни, день беззаперечної перемоги над ворогом.
     Це свято – символ героїзму, самовідданої любові до рідної землі, нескореної сили духу захисників Вітчизни. Разом з радістю цього великого торжества ми розділяємо і гіркий полин втрати, адже за роки війни Україна заплатила мільйонами життів своїх синів і дочок. Низький уклін тим, хто віддав власне життя за щасливе майбутнє своїх нащадків.
     В бібліотеці представлена книжкова виставка «Подвиг народу – подвиг безсмертя».
                   







Майстер художнього слова

      13 травня 170 років від дня народження Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка 1849 – 1920), українського прозаїка, драматурга. Творчість Панаса Мирного належить до найцінніших скарбів літературної спадщини українського народу. Вона насичена революційно – демократичною ідейністю, порушує широкі суспільні проблеми, по-новому художньо їх розв’язує.
     Видатний письменник гаряче дбав про розвиток українського художнього слова. Література яка представлена на книжковій викладці  «Майстер художнього слова» ознайомить читача про життя і творчість письменника та його твори.